array
Yazdır

Bizimle Paylaşın
Bu e-posta adresi spam robotlarından korunuyor. Görebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir. 

İnsanız

Ocak ayında olmamıza rağmen dışarıda ılık ve hafif yağmurlu bir hava vardı. Yerler ıslak ve karlı olduğu için otobüse zor yetiştim. Otobüs, çok kalabalıktı. Zar zor otobüsün arka bölümüne geçtim. Otobüs, okulun yakınındaki dik bayırı çıkarken düşeyazdım. O anda koltuklardan birinin sırtını tuttum.

Ayşe Azra ULUTAŞ

Yazının Devamı...


 

 

Ah O Papatyalar

Çiçeklerin en özelidir papatya. Çok incitir, çok mutlu eder. Bilmiyorum nasıl anlatsam, sizin açınızdan nasıl açıklasam bunu; ama papatyalar çok şey öğretir bize. Aslında papatyaların canını çok yakıyoruz.

Utku KİRAZCI

Yazının Devamı... 


Ankara Gezisi 

Niğde Bilsem ‘de  Türkçe dersindeyken İsmail öğretmenimiz bizlere küçük bir  afiş verdi.  O gün gerçekten okulda çok yorulmuştum; ama afişi görünce gözlerim açıldı. Çünkü Ankara’da çok merak ettiğim yerlere gezi düzenleneceği hakkında bilgi veriliyordu.  Bu afiş yardımıyla ailemin onayını almam gerçekten çok kolay oldu. Hatta  babam: “Keşke ben de seninle gelebilsem,” dedi.

Sümeyra ÖZTÜRK           

Yazınını Devamı...


  İnsan Hafız Ölür Mü? 

 Hafız sözlükte;  “ Koruyan, saklayan, muhafaza eden“ demektir. Dini literatürde ise “Kuran-ı Kerim’i bütünüyle ezbere bilen ve okuyabilen kimse” anlamlarına gelir.Hafızlık ülkemizde genelde ilk ve orta öğretim okullarından mezun olduktan sonra bir hafızlık okuluna kayıt olup 1 sene yüzüne 2 sene hafızlık süresi olmak üzere toplam 3 sene kuran eğitimi almaya verilen isimdir.

Muhammed Safa ULUSOY

Yazının Devamı...  


İslam, Aşk ve Vecdini İhya Eden Büyük Üstadıma 

 

Bu kaçıncı niyetlenip geri dönüşüm, bu kaçıncı cesaret edemeyişim. Masada saatlerce oturup kaleme kâğıda bakıp, kaçıncı geri dönüşüm. Bu kaçıncı yazdıklarımı yırtışım. Hiçbir şey bu kadar zor olmazdı. Gözüm görmemiş, gönlüm hissetmemiş ki kalemim ne yazsın. 

Gülçin GÖÇER

Yazının Devamı...


26 Şubat'ta Ne Olmuştu?

 

26 Şubat 1992… Ermenilerin, tarihte bir kez daha iğrenç yüzünü gösterdikleri gün… Yer Azerbaycan’ın Dağlık Karabağ Bölgesi’nin Hocalı Kasabası… Azerbaycan ile Ermenistan arasında Karabağ Savaşı sürmekte. Stratejik bakımdan önem arz etmekte olan Hocalı Kasabası ise Ermenilerin kontrolünde. Karayolu veya trenle Hocalı’ya ulaşmak mümkün değil.

Emre EMİNOĞLU

Yazının Devamı...


Niçin Yazıyorum?

 

 

Mutluğu hak ettiğimi düşündüğüm zamanlardaydım ama faydası yoktu bu düşüncemin. Bu mutluluk bile çok fazlaydı bana. Daha önce düştüğüm boşluğa geri çekiliyordum. Oradan kurtulmak beni çok yıprattı. Elimden geldiğince çabalayıp eski karamsarlığımı aşmaya çalışıyordum. Bunun aksine insanlar beni o boşluğa çekiyordu.

 Sibel ORHAN

Yazının Devamı... 


 Zaman ve İnsan

 

 Zaman; bir işin, bir oluşun içinde geçtiği, geçeceği veya geçmekte olduğu süre demektir. Zaman kavramı dünyevi bir kavram olduğu için ahiret hayatı için geçerli değildir. Doğumdan ölüme kadar içinde bulunacağımız ve bizi büsbütün saran bir deryadır.

Muhammed Safa ULUSOY

Yazınını Devamı... 


İyilik ve Takva 

 Her insanın dilinde olan iyilik ve takva sözcükleri günümüzde ne kadar icraata geçebiliyor? Ne kadar iyiyiz! Takvanın ölçüsü nedir? “ İnsanların birbirine üstünlükleri yalnız takva iledir” buyuran bir peygamber ümmetinin ne kadar gündemindedir takva?

Zeynep Dilara YÜKSEL

Yazının Devamı...


 Hayat Mı...!

 

Doğduğun andan itibaren seninledir. Senin bir benliğin olmuştur. Sana mühürlenmiş, senin yolunu çizmek üzere olan bir kalemdir aslında. Bazen gözyaşını silecek olan mendil bazen de seninle birlikte gülecek olan bir eş olacak hayat.     

Ayşe Valentına YILDIRIM

Yazının Devamı... 


Senin Kalemin Kimin Elinde?

  

Bugün çoğu insan kendini ifade edememekten şikayetçi. Gerekli olmadığı sürece yazı yazmayan, iş başvuruları haricinde kendini yeterince iyi tanıtmaya lüzum görmeyen insanımıza da hak vermek lazım.

Buket BAYRIL

Yazının Devamı...  


 Sessiz Çığlıkların Sırrı...

 

Hani milyonlarca sözünüz vardır haykırmak istediğiniz ama hepsini yutarsınız ömrünüzce. Onlar birikir de bir yumak olur, kütüphaneler dolduracak kitaplar gibi sıralanıverir önünüzde. Ve bir gün sadece susarak haykırdığınızı hissedersiniz. Ne içten bir haykırıştır o, yankılarını sadece sizin duyduğunuz. Ve ne yürek yakan nağmeler saklıdır o sessiz çığlıklarda.  

Sevgi Nihan AKINCI

Yazının Devamı... 


 

Copyright Joomla. Joomla Templates 2.5 | By M.Özel